AK İNOVASYON DANIŞMANLIK LTD

 

 

 

Ak İnovasyon Danışmanlık LTD. 1983 yılından beri birçok alanda çalışmış araştırmacı, girişimci ve yatırımcı Ahmet KEŞOĞLU tarafından Mart 2016’da Erciyes Teknopark’ ta yenilenebilir enerji, kontrollü tarım uygulamaları, kurumsal siber güvenlik alanlarında Ar-Ge çalışmaları yapmak ve bu sektörlere kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla kurulmuş bir şirkettir.

Kısaca bugüne kadar yürüttüğümüz Ar-Ge çalışmaları ve projelerimizden bahsetmek gerekirse;

Yenilenebilir Enerji Sistemleri ile İlgili

  • Firmamızda Hibrit yenilenebilir enerji sistemleri, güneş panelleri ve rüzgar türbinlerinin birlikte kullanılmasıyla oluşturulan enerji sistemleri üzerinde çalışmaktadır. Yatay bir rüzgar türbini ve verimli bir güneş panelinden oluşan elektrik üretim kombisi, uzaktan erişimi de içeren bir yönetim sistemi ile sürdürülebilir bir çözümdür. Yatırım bulduğu takdirde bu alanda hızlı endüstriyel üretim yapmak mümkündür.

 

Nehirlere, temiz veya atık su kanallarına ve su yollarına kurulabilen mikro-hidroelektrik santraller için prototipi tamamlanmış üretim modülümüz seri üretime hazırdır. Tek bir türbin veya daha yüksek enerji talepleri için birden fazla türbinden oluşan bir ağ kullanarak elektrik üretebilme özelliği, akarsu içi yaşam için güvenli, kurulumu ve bakımı basit, ekolojik dengeyi bozmayan ve hatta sel riskini kontrol etmeye yardımcı olan, uzun çalışma ömrüne sahip ve yerinde olduğu kadar uzaktan erişim imkanı da bulunan bir çözüm sunmaktadır.

 

Bu yıl altıncısını gerçekleştireceğimiz, yönetici ortağı olduğumuz ” Uluslararası Alternatif Yakıtlar, Enerji ve Çevre Konferansı: Gelecek ve Zorluklar ” Icafee serisi konferans ile şirketimiz, dünya çapında yenilenebilir enerji sistemleri üzerine Ar-Ge ve bilimsel çalışmalar yapan tüm bilim insanlarının buluştuğu bir platformu sağlamaktadır. Konferans çıktıları saygın bilimsel dergilerde yayınlanmakta ve endüstriyel üretime ışık tutmaktadır. (https://icafe-e.com/tr/template-kit/homepage/index.php).

Kurumsal Siber Güvenlik ile İlgili

  • 500 ve üzeri kullanıcısı bulunan kurumların internete bağlı tüm sistemlerinin ve sistemi kullananların korumasını DNS üzerinden sağlayan siber güvenlik uygulaması, iş birliği yaptığımız uluslararası bir yazılım şirketi ile firmamız tarafından sunulmaktadır. Geleneksel Firewall üzerinden korumaya göre çok daha verimli bir koruma sağlayan, yapay zekâ içeren sistemimiz 7/24 destek hizmetimiz ile tüm kullanıcılarımız için verimli bir çözümdür.

Kontrol Edilebilir Akıllı Tarım Uygulama Teknolojileri ile ilgili

  • Firmamızın kontrol edilebilir tarım uygulama teknolojileri üzerine uzun süredir üzerinde çalıştığı, bitki köklerine su ve besin maddelerini sensörler yardımı ile sis şeklinde veren, yaprak ya da meyvelerin istenen biçimde büyümelerini sağlamak için, kontrol edilebilir bitki yetiştirme ledinin kullanıldığı, bitki yetişme ortamının sabitlenerek sürdürülebilir standart ürün elde etme imkanının sağlandığı ve tüm sistemin uzaktan erişim dahil elektronik olarak takip edilebildiği, kullanıcı istek ve gerekliliklerine uygun seri imalat yapılabileceğimiz  dikey ve yatay bitki üretim modüllerinin prototiplerini üretmeyi başardık.

 

Söz konusu ürünlerimiz ile ilgili ciddi alım tekliflerini de bugünlerde değerlendirmekteyiz.

 

Web Uygulamaları ve Yazılımlar ile ilgili

  • Şirketimiz ve iş ortakları ile, profesyonel web siteleri, müşteri odaklı dijital merkezi ve uzaktan erişimli robotik akıllı üretim, depo ve/veya yönetim sistemleri, muhasebe, lojistik, personel yönetimi, stok kontrol ve benzeri web bazlı donanımları, web uygulama yazılımları ve çözümleri ile ilgili hızlı, güvenilir ve sürdürülebilir hizmeti sağlamaktayız.

Temiz Su Yönetim Donanım ve Yazılım (Merkezi ya da Uzaktan) Sistemi ile ilgili,

  • Firmamız ve iş birliği içindeki ortaklarımızla gerek temiz su sistemlerinin yönetimi ilgili donanım ve yazılım çözümlerimizi müşterilerimize sunabilmekteyiz. “Ölçemezsen, yönetemezsin “felsefesine uygun hem ölçebilme hem de yönetebilme imkanını sunan donanım ve yazılımlarımız ülkemizin birçok il ve ilçesinde halihazırda etkin biçimde kullanılmaktadır.

İçme suyu temini ve dağıtımı için derin kuyu dalgıç pompa ve terfi istasyonu pompa kontrolü, su dağıtım deposu izleme, izole alt ölçüm bölgesi (DMA) basınç ve debi izleme, tarımsal sulama ve endüstriyel pompa kullanımına özgü yazılım algoritmaları içeren bir kontrol sistemi olarak tanımlanabilir. Merkezi ve/veya mobil Scada sistemine uygun bu yazılım, donanım ve/veya modülümüz müşterilerimiz tarafından etkin biçimde kullanılabilir.

Tıp ve Alternatif Tıp Uygulamaları Alanı ile ilgili,

  • Firmamız ve iş ortaklarımızla, endemik bitki, doğal aromaların test edilmiş ve onaylanmış oranlarda birleştirilmesi ile elde edilen özellikle kozmetik alanında kullanılan ürünleri müşterilerimize ulaştırmaktayız. Ürünlerimizin kullanımının, kullanıcıların vücut bütünlüğünü iyileştirmesi, koruması ve herhangi bir zararlı madde atığı bulundurmaması tercih sebebidir.

 

Genel Ticaret ile ilgili,

  • Firma sahibimizin 3. nesil canlı hayvan, et, deri – bağırsak – sakatat gibi hayvansal ürünlerin ticareti ile uğraşan bir aileden gelmesi ve yaklaşık 40 yıldır bu sektörlerde ticaret yapmasından ötürü, müşteri taleplerine göre, yılların verdiği tecrübe ve hâlihazırdaki network içinde ürünlerin ya da müşterilerin bulunması hizmetini sunmaktayız.

 

Firma sahibimizin gerek Türkiye içi gerekse uluslararası üreticilerle çalışarak, ülkemizde çeşitli sektörlerde kurduğu fabrika, üretim tesisi ve işletme tecrübesi de gerekli şartların oluşması durumunda, potansiyel girişimci ve yatırımcılarla iş birliği imkânı sunacaktır.

 

Uluslararası finans ve bankacılık alanında alternatif çözümler de ilgililere belirli şartlarda sunulabilmektedir.